HYIP
HYIP – high yield investment programs. Aukšto pelningumo investavimo programos. Čia didelis ir viliojantis pelnas susijęs su dar didesne rizika prarasti dalį ar net visus investuotus pinigus. Todėl prieš investuodami patartina plačiau pasidomėti apie HYIP. Nors dabar HYIP puslapiai atsiranda ir dingsta kiekvieną dieną, norit su jais dirbti reikia pradžiai gerai su jais apsiprasti.
Investavimo patarimai
Investuojant į tokius projektus reiktų bent kiek laikytis paprastų taisyklių
- Neinvestuok, jei bijai prarasti pinigus
- Nebūk gobšus, jei tau sekasi nereiškia, kad visą laiką taip bus
- Investuok tik tuos pinigus, kurių nebijai prarasti
- Neinvestuok skolintų pinigų
Dar keletas patarimų į ką atkreipti dėmesį pradedant su HYIP:
- Minimali išmoka – jei minimali išmoka tarkim 10$, o investavai 5$, tai kol galėsi atsiimti pinigus turėsi uždirbti 200%. Tad jei išmoka didelė atitinkamai reikia investuoti daugiau. Nes jei tu uždirbsi 130% nuo 5$ (6,5$), o investavęs 100$ ir taip pat uždirbęs 130% (130$) bus lengviau ir greičiau atsiimtas pradinis įnašas.
- Mokesčiai – paimkim pavyzdį kai uždirbi 110%. Reikia atkreipti ar nėra kokių nors išsiėmimo mokesčių. Jei taiko išsiimant kokį 1$ mokestį, tai įnešus 10$ ir uždirbus galų gale 11$, vėl tą uždirbtą dolerį pasiims.
- Minimali investicija – dažnai būna minimali investicija 1$, ir tai atrodo, gal gali būti gera pradžia, juk neskausminga rizikuoti 1$. Bet jei uždarbis yra tarkim 2% per dieną, tai reiškia į dieną gali susigrąžinti 0,02$. Jei pinigus pervedinėsi atgal į Liberty Reservę sąskaitą, gausis, kad nors ir minimaliai jie nuskaičiuos 0,01$, kas sudarys net 50% dienos pelno. Tokiu atveju arba neverta rizikuoti tuo 1$, arba rečiau išsiiminėti išmokas
Tai yra tik mano pasvarstymai ir jais nebūtinai remtis ir vadovautis.
Daugiau apie Ponzi schemą
Ponzi schema – tai apgaulinga ir neteisėta investavimo schema, sukurta siekiant išvilioti investuotojų pinigus, pažadant jiems didelę investicinę grąžą trumpu laikotarpiu ir labai mažą rizikos lygį. Pagal šią schemą investicinė grąža yra generuojama ne iš investavimo į tam tikrus finansinius instrumentus, bet iš naujų schemos dalyvių įnašų. Dažnai Ponzi schemų pavadinimuose galima rasti tokių frazių kaip „aukšto pelningumo investicijų programa“ arba „aukšto pelningumo skoliniai įsipareigojimai“. Dauguma Ponzi schemų turi joms būdingų bruožų, į kuriuos reiktų atsižvelgti vertinant, ar jums siūlomas investicinis instrumentas nėra Ponzi schema paremta finansinė apgaulė:
- Didelė investicinė grąža su labai maža arba be jokios rizikos. Visos investicinės priemonės turi tam tikrą rizikos laipsnį. Svarbu atminti, jog rinkose egzistuoja tendencija: kuo didesnė galima investicinė grąža, tuo didesnė ir rizika. Todėl reikėtų labai atsargiai įvertinti visus siūlymus, kurie žada didelę grąžą ir jokios investicinės rizikos.
- Nuolatinė didelė grąža. Investicijų grąža labai dažnai svyruoja. Ypač tų, kurios priskiriamos rizikingoms. Kritiškai įvertinkite investicines priemones, kurios siūlo nuolat stabiliai augančią grąžą neatsižvelgiant į padėtį finansų rinkoje.
- Neturi oficialaus priežiūros institucijų patvirtinimo. Ponzi schemose dažniausiai siūloma investuoti per įstaigas, neturinčias oficialaus priežiūros institucijų patvirtinimo. Tokios įstaigos neteikia savo finansinių duomenų, todėl investuotojui sunku įvertinti įmonės veiklą ir savo investicijų situaciją.
- Slaptos arba labai sunkiai suvokiamos investavimo strategijos. Nepatikėkite savo pinigų asmenims, kurie negali paaiškinti savo investavimo strategijų, daro tai miglotai arba negali pateikti visos reikiamos informacijos.
- Sunkumai su informacija. Dažnai Ponzi principu veikiančios įstaigos atsisako pateikti informaciją apie investicijų būklę raštu. Taip pat klaidos pateikiamoje informacijoje gali byloti apie tai, kad Jūsų pinigai yra nesaugūs.
- Sunkumai gaunant apmokėjimus. Įtarimų turėtų kilti, jei kurį laiką negaunate žadėtos „nuolatinės“ grąžos arba susiduriate su sunkumais norėdami atsiimti savo pradinę investiciją. Ponzi schemų valdytojai dažnai siūlo neatsiiminėti savo įnašo, mainais už tai pasiūlydami didesnę investicinę grąžą.
Tekstas iš puslapio Mano Finansai
Parašykite komentarą