HYIP – kodėl jie žlunga?
Sveiki, jau kuris laikas galvoju supažindinti jus su keliais atsakymais. Pabandysiu per kelis straipsnius parašyti, kodėl HYIP programoms yra lemta žlugti, kada geriau į jas nebelysti.
Yra tokių, kurie investuoja į HYIP programas, bet nė velnio nesupranta, kada yra jau per vėlu rizikuoti ir kodėl jos žlunga.
Šiandien pabandysiu parašyti apie tai, kodėl HYIP programai yra lemta žlugti ir kodėl jos nėra amžinos. Pažvelkite į kai kurias populiaresnes HYIP programų Alexa.com pateikiamus lankomumo grafikus:
Kaip matote nieko nėra amžino. Dažniausiai tokių programų gyvavimo laikas yra kelių mėnesių. Retai būna, kad programa sugeba pritraukti daug žmonių ir išsilaikyti metus ar daugiau.
HYIP programos yra paprasčiausios finansinės piramidės dar dažnai vadinamos Ponzi schemomis. Čia sukuriama iliuzija, kad programa jums uždirba pinigus, kur dažniausiai jos sako, kad investuoja į Forex rinką, vertybinius popierius, tauriuosius metalus ir dar kitokiu būdu panaudodami jūsų pinigus jums uždirba. Iš tikrųjų taip nėra, tiesiog jums mokama iš tų pinigų kuriuos jūs patys įnešėte į programą ir iš kitų narių sunešto bendros sumos. Deja, vieną dieną pinigų įplaukos į programą sumažėja ir pasidaro mažesnės nei kad išimamų pinigų suma. Šioje stadijoje programos administratorius jau dažnai nusprendžia uždaryti programą ir pasišalinti su esamu biudžetu.
Kaip sukuriama mokėjimo iliuzija
Paimkime paprasčiausią pavyzdį: jūs investuojate į HYIP programą 100$, kuri kiekvieną dieną jums moka 2%. Tai labai dažnas variantas. Mokėdama tokiu greičiu iš jūsų įneštų pinigų programa sugebėtų jums jūsų pinigus mokėti net 50 dienų (50×2=100). 51 dienai pinigų jau pritrūktų. Bet tarkime tuo momentu į programą įsijungia jūsų draugas, nes mato, kad programa jau daugiau kaip mėnesį jums sugeba mokėti kiekvieną dieną. Jis taip pat įneša 100$. Dabar tau ir tavo draugui programa toliau sugeba mokėti toliau. Bet dabar jau programa jums kiekvienam turi sumokėti po 2$, t.y. išlaidos programai pasidaro 4$/dieną. Kadangi per pirmas 50 dienų tu, kaip pradinis įnašo savininkas, jau būsi atgavęs savo 100$, programa toliau išmokas dalins iš tavo draugo įneštų pinigų. Bet šių pinigų užteks tik 25 dienoms (25×4=100). Taigi po 25 dienų prie programos turėtų prisijungti dar vienas žmogus, kad ji sugebėtų toliau mokėti. Bet esant trims nariams, programa kiekvieną dieną turės išmokėti po 6$. Ir jie pasibaigs jau po 16 dienų ir t.t.
Akivaizdu, kad didėjant narių skaičiui HYIP programos biudžetas yra vis greičiau išsemiamas. Pagal tokią schemą galima sudaryti grafiką, kaip narių skaičius turi kisti per metus:
Jau pasiekus 200 dienų gyvavimo laiką prie programos jau kiekvieną dieną turi prisijungti po naują narį, kitaip balansas taptų neigiamas. Pasiekus 300 dienų, kiekvieną dieną jau turi prisijungti po 5 narius. Laikui bėgant naujų narių skaičius per dieną turi sparčiai augti, kitu atveju viskas žlunga. Žinia, kad nei viena programa ankščiau ar vėliau nebegali pritraukti tiek naujų narių, kad išlaikyti teigiamą programos balansą. Todėl viskas griūna ir tenka trauktis.
Tai buvo tik paprastas pavyzdys, kur tiesiog norėjau parodyti, kaip laikui bėgant sparčiai turi daugėti narių skaičius. Čia žinoma dar parodyta, taip, jog kiekvienas naujas narys prisijungia būtent tada, kai išsenka HYIP biudžetas, bet realybėje būna kiek kitaip ir visi stengiasi prisiregistruoti kuo ankščiau. Nes vėliau jungiantis atsiranda didelė tikimybė suklupti.
Taigi, kol dar būna nedaug narių ir viskas yra tinkamai organizuojama, galima lengvai be daugybės pastangų mokėti keliems nariams. Taip sukuriama iliuzija, kad jie uždirba beveik nieko neveikdami. Vėliau veikia tik HYIP programų išmanumas ir organizuotumas, kaip palaipsniui didinti narių skaičių ir kaip tinkamai pasirinkti reklamos strategiją.
Kitam kartui pamėginsiu parašyti, kokius faktorius reikėtų paskaičiuoti, prieš investuojant į HYIP programas ir kada laikas pamąstyti apie didelę riziką nebeatgauti pinigų.
Parašykite komentarą